Τετάρτη 2 Μαρτίου 2011

2η η Ειρήνη Κοκκιναρίου του "ΑΟ Δρομέας"

Πανελλήνιο πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος
Με τη συμμετοχή περισσοτέρων των χιλίων αθλητών από 130 σωματεία της χώρας σε διάφορες ηλικιακές κατηγορίες, διεξήχθη στο Μαρκόπουλο της Αττικής και πιο συγκεκριμένα στο Ολυμπιακό κέντρο ιππασίας, το Πανελλήνιο πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος.

Στις γυναίκες πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η Κωνσταντίνα Κεφαλά της ΑΕΚ με χρόνο 28.25, αφήνοντας στη δεύτερη θέση την Ειρήνη Κοκκιναρίου (ΑΟ Δρομέας Αμαρουσίου) που τερμάτισε σε 28.31, ενώ τρίτη ήταν η Ντενίζ Δημάκη (ΓΑΣ Ιλισός) με 29.09
Στους άνδρες (10.000μ.) πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Δήμος Μαγγίνας του Ολυμπιακού ΣΦΠ με χρόνο 31.21. Στη δευτερη θάση τερμάτισε ο Μιχάλης Παρμάκης του Πανελληνίου ΓΣ με 31.27 και στη τρίτη θέση ο Δημήτρης Θεοδωρακάκος επίσης του Ολυμπιακού ΣΦΠ με 31.29.